To nie startup a projekt edukacyjno-rozwojowy

Troszkę mi się nudzi w pracy (nie robię nic specjalnie wciągającego), praca inżynierska trochę już mnie zmęczyła więc trzeba w wolnych chwilach zrobić coś interesującego. Dobrze będzie się czegoś przy okazji nauczyć. Potrzebuję programu, który będzie pamiętał o naprawach okresowych mojego samochodu oraz będzie wiedział kiedy należy wymienić rozrząd dla mojego modelu. Fajnie jeżeli na podstawie innych napraw tego samego modelu określi, że np. 90% Opli Vectra C (1.9 Diesel) po przejechaniu 130 tyś wymaga wymiany tylnich amortyzatorów.

Więcej na temat kiedy wmienić klocki hamulcowe, olej i mojego pomysłu przeczytasz klikając na link TUTAJ

Wczesna koncepcja wygląda następująco. Definiuję naprawy cykliczne i naprawy zalecane przez producenta a następnie w odpowiednim czasie pokazuję komunikat w aplikacji i wysyłam maila, że zbliża się np. wymiana klocków hamulcowych. Termin wymiany będę określał na podstawie średniej przejechanych kilometrów w roku + stylu jazdy kierowcy. I tak na przykład ja będę miał styl normalny a moja żonka agresywny :D Innym kryterium będzie data, czyli np. na wiosnę czyszczenie klimatyzacji + wymiana opon.

Do rozwoju oprogramowania wybrałem Google App Engine + Spring Roo. Jestem ciekaw jak ta para sprawdzi się do takiego rozwiązania.